images

7 Apr 2021

İGSAŞ Geleceğini Felece Ortaklığındaki SAP S/4HANA Dijital Dönüşüm Projesi İle İnşa Ediyor!

Türk tarımına ve sanayisine güç katan en büyük kurumlardan birisi olan İGSAŞ (İstanbul Gübre Sanayii A.Ş.), mevcutta bulunan 700’den fazla çalışanı ve 4 adet yüksek teknolojili üretim tesisi ile her yıl Türk çiftçisinin ve sanayisinin ihtiyaç duyduğu birçok ürünü üreterek geleceğe sağlam adımlarla ilerliyor. Her geçen gün daha çok hızlanan, daha çok dijitalleşen bu dünyada yine aynı güçle devam edebilmek için, İGSAŞ, en büyük yatırımlarından bir tanesine 2021 Mart ayında Felece ile adım attı.

İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, İGSAŞ ve Felece ortaklığındaki “YYH SAP S/4HANA Dijital Dönüşüm Projesi’ni” “Bizi bugünden yarına taşıyacak olan bir proje.” olarak değerlendiriyor.

Sayın İlkay Ünal, İGSAŞ’ın geleceğini inşa edecek olan SAP S/4HANA projesi için bir röportaj da verdi:

Felece ile SAP S/4HANA Dijital Dönüşüm yolculuğuna çıkarken motivasyonunuz ve ihtiyaçlarınız nelerdi?

Dijitalleşmeyi en önemli stratejilerinden birisi olarak gören Yıldızlar Yatırım Holding (YYH) grubumuz bünyesindeki İGSAŞ şirketimizden bu dönüşüme başlayarak; oluşturduğumuz “YYH SAP S/4HANA Dijital Dönüşüm” planımızın ilk fazı doğrultusunda, gelecek sistem tasarımlarını inşa etmeye başlıyoruz. Şirketlerin geleceğine bırakacağı en önemli miraslardan biri veri, bir diğer deyişle kurumsal hafızamız. Yıldızlar Yatırım Holding grubumuz bunu çok iyi biliyor ve dijitalleşmeyi çok önemsiyor. Değişim, dönüşüm, yenilenme, sürekli geliştirme mottolarımızla; iş süreçlerimizi yeniden yapılandırıp, “Greenfield” proje yaklaşımımızla çok değerli müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımızın ihtiyaçlarına dönük sistem deneyimlerimizi bu yıl 50. Yılını kutlayan İGSAŞ’ımızın nice seneleri için oluşturma hedeflerimiz bulunuyor.

SAP S/4HANA çözümünü ve Felece’yi tercih etme nedenleriniz nelerdir?

İGSAŞ’ ın geleceğine dijital ve sistemsel bir iz bırakmak amacıyla çıktığımız yolda grubumuza örnek teşkil edecek olan bu çok değerli projemizde birlikte yürümek istediğimiz çözüm ortağımız Felece’yi bünyemizde oluşturduğumuz komitede tamamen objektif bir değerlendirme ve puanlama sürecimizle seçmiş bulunmaktayız. En önemli nedenlerden bir kaçı, Felece’nin ihale şartnamemize yönelik tam hakimiyeti ve yetkin tecrübeye sahip danışmanlarının projemizde yer alacak olmasıdır.